ministat liczniki.org a
Blog > Komentarze do wpisu

A ja mam już dość!

Na złość Putinowi będziemy utylizować jabłka i inne owoce zamiast obniżyć cenę! Na złość Putinowi zaczniemy wylewać mleko, a może podniesiemy ceny by nie było strat? Zobaczyłam jeszcze jedną akcję, "tiry na złość Putinowi". Nie doczytałam o co chodzi, ale dziwne mi się to wydaje, bo i tak zaczyna zamierać transport w kierunku Rosji.  Dziś zobaczyłam cenę koperku i szczypiorku, i włos mi się zjeżył! Jeszcze w czwartek pęczek koperku kosztował 99 gr lub 1 zł. Dziś zobaczyłam 2 zł! Nie mam działki, ale sąsiadka ma i dostarcza mi wszelkie produkty, a to wszystko za naprawdę drobniutką przysługę. Widocznie ona widzi tę przysługę inaczej. Wczoraj jej mąż przyniósł mi całą miskę jeżyn czyli jak to mówią tutejsi ostrężyn czy jakoś tak, rozpisałam się szczegółowo, bo oto sąsiedzi fundują mi to, za co musiałabym zapłacić niezłe pieniądze. Podniesienie cen na produkty objęte zakazem to też sposób, tylko kogo będzie na to stać. Przeczy to także zwykłej logice, bo o ile pamięć mnie nie myli to większy zysk otrzymuje się z większego obrotu. Jednak w naszym kraju logika bardzo mocno mija się z realiami.

Spotkałam kolegę górnika, który zaczął pomstować na to, że Polska nie wprowadziła embarga na węgiel z Rosji. Ludzie mogliby więcej zarobić (jeszcze więcej?) Zapytałam ile kosztuje tona polskiego węgla, a ile rosyjskiego, kolega z ociąganiem stwierdził, że rosyjski jest o 50% (!) tańszy! Rozmowa zaczęła rozwijać się bardzo żywo ponieważ stwierdziłam, że zbliża się zima i przepychanki na temat cen sa niezwykle istotne. Kolega jest raptus i szybko rozkręca się próbując za wszelką cenę przekonać mnie do swoich racji. Wreszcie nieśmiało zapytałam czy nadal mają "trzynastkę", "czternastkę", czy nadal mają premie na barbórkę i czy nadal otrzymują deputat węglowy? Kolega już zdążył się wściec i wrzasnął, ze możemy nie kupować gazu, a na węgiel powinno być embargo. Przysłowiowa szczęka mi opadła, bo takiej głupoty, nawet od wyjątkowo wściekłego człowieka, a nie górnika jeszcze nie słyszałam. Jak draka to draka! Ja też wściekłam się średnio i stwierdziłam, że nie będziemy na środku ulicy obliczać ile polskie górnictwo przynosi strat i jaki miesięczny wydatek ponosimy z racji gazu w naszych przewodach. Na słowo "górnictwo" i "strat" wolałam odsunąć się nieco od kolegi bo posturę ma i owszem niekiepską. Tak naprawdę to nie mam pojęcia na temat wydobycia węgla i czy ono jest opłacalne (bardzo dużo rzeczy jest w Polsce "nieopłacalnych"). Gdy jednak dochodzi do porównania ceny węgla rosyjskiego i polskiego i cena ta jest tak diametralnie różna to zaczynam przypuszczać, że jest coś na rzeczy, iż Polska nie zdecydowała się na "Węglowe" embargo. Stawką jest zima, która morze być lekka, a może być tak ciężka, że bez węgla czyj by on nie był, po prostu zamarzniemy.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014, cheronea

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/08/18 21:34:16
Też mam dość tych pomysłów rodem z PRL-u.
Embargo na ruski węgiel - bo nasz leży na hałdach i nikt go nie kupuje!!!!

Ludzie, wyobraźcie sobie, że Putin to szczery demokrata, że nie ma żadnej wojny na Ukrainie - jednym słowem sielanka. TYLKO TE CHOLERNE HAŁDY!!!!
I co - Nakładamy embargo na ruski węgiel? z jakiego powodu? Bo jest tańszy? A gdzie wolność handlu? A co na to Światowa Organizacja Handlu?
A co z całą masą produktów Chińskich i innych, tańszych od naszych?

A nie łaska obniżyć cenę węgla, tego z hałd? Który i tak nikomu zysku nie przynosi!

Zalecam zapamiętywać sobie nazwiska tych polityków, którzy sięgają po takie rozwiązania. Którzy na siłę chcą nas wepchnąć w konflikt z Rosją. Nasz prywatny konflikt. Owszem, można zabiegać, by Unia do pakietu sankcji dołączyła węgiel. Ale już słyszę co na to państwa nie mające takich złóż węgla jak Polska.

Niestety, dla tych polityków liczy się tylko elektorat. Jeżeli można go powiększyć bredniami - to czemu nie.

Z żalem stwierdzam, że ta choroba dotknęła wszystkie partie. Coś mi się obiło o uszy, że jacyś politycy PO bąkają o przekopaniu Mierzei Wiślanej. Że to kompletny idiotyzm pisałem już na moim blogu.

Jednym słowem mam dość!!!!!!!!
-
Gość: ereglo, *.dynamic.mm.pl
2014/08/18 21:44:41
Czyli: Na złość babci (a raczej - jeśli sięgnąć do analogii ze znaną bajką - wilkowi) Putinowi, odmrozimy sobie uszy. Dosłownie.
-
Gość: Krzysztof z Gdańska, 213.77.28.*
2014/08/19 08:35:41
Mam podobne odczucia!
Niedawno słuchałem wywiadu z górniczym przywódcą związkowym i "włos mi się na głowie zjeżył" (przynajmniej to co z niego zostało:))).
Sposobem związkowców na kłopoty górnictwa ma być UPAŃSTWOWIENIE KOPALŃ, LIKWIDACJA PRYWATNYCH SKŁADÓW WĘGLA oraz ZAMKNIĘCIE GRANIC NA OBCY (tańszy) WĘGIEL
No, komuna wraca!
Gdzie ich zahibernowano na ostatnie 25 lat? Przecież to niemożliwe, żeby po 25 latach wolnego rynku wygadywać takie rzeczy!
Uważałbym to za "folklor polityczny" gdyby nie kolejne zdania, które padły z ust pana "związkowca" zgodnie z którymi rząd poważnie rozpatruje powyższe koncepcje i jest gotów je realizować!

No cóż, po wysłuchaniu rozmowy z przedstawicielem górniczych związków zawodowych jestem ZDECYDOWANYM zwolennikiem zamknięcia i zaorania WSZYSTKICH polskich kopalń.
Nie stać mnie (podatnika) na ich ciągłe dotowanie, bo pieniąze wolę wydać np. na służbę zdrowia!*

Pozdrawiam

*końcówka wyszła trochę demagogicznie, ale jaki wywiad, takie reakcje ;)
-
2014/08/19 20:43:23
W Rosjo ceny żywności wzrosły o ok.20% a i tak było drogo. I jeszcze będzie drożej, jeśli się Merkel z Putinem nie dogadają, jak niegdyś Ribbentrop z Mołotowem. Bo Francuzi, nie licząc słów pod europejską publiczkę prezydenta Hollanda, ani myślą stosować jakichś sankcji wobec Rosji. Dla nich Ukraina (zresztą, dla Niemców też) jest tak samo egzotyczna i "obca" jak Madagaskar, albo Indonezja. Jakoś dziwnie krótką pamięć macie, czy co? A węgiel można sprowadzać z Chin np. Chociaż, podobnie jak Krzysztof, też coś słyszałem, że Tusk chce uszczęśliwić naszych rodzimych górników i zminimalizować (zlikwidować?) import węgla, kosztem oczywiście reszty Polaków.
Pozdrawiam serdecznie.

Unia Europejska w obecnym kształcie kompletnie straciła rację bytu - skompromitowana totalnie. Wstyd przyznać, ale zachodzę w głowę i... widzę, że Korwin-Mikke chyba ma rację co do jej oceny.
-
Gość: jsg, *.dynamic.chello.pl
2014/08/19 23:56:17
" Stawką jest zima, która morze być lekka, a może być tak ciężka,..."
Błagam. zdecyduj się na jedną wersję możliwości.
Pozdrowienia
-
2014/08/22 10:37:28
Niestety sytuacja w naszym kraju nie poprawia się i pewnie nie poprawi. Patrząc na Putian aż śmiesznie wygląda przy nim polska władza, która nie potrafi nic zrobić porządnie. Ehhh no ale niestety nic na to nie poradzimy. Pozostaje emigracja...
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2014/08/22 21:51:28
Ociagam sie z komentarzem bo masz rację ale ręka świerzbi aby coś dopisać.
Dopisuję - działamy nielogicznie i na złośc Putinowi /jak piszesz/ koperek podrożal. Ja to samo zauważyłem przy brzoskwiniach, które skoczyły z 3.- na 4.- zł/kg.
Trzeba dopisać, że dziś na świecie nie ma państw tzw. samowystarczalnych bo oznaczało by to, że musielibyśmy kupować własny węgiel po zawyżonych cenach. Jak pisze Andrzej Putin ponosi straty i kiedyś musi odpuścić ale.........czy ja tego dożyję. Chyba ida czasy gdy znów trzeba będzie walczyć, może nie na froncie ale w gospodarce, możę znów o jedna dziurkę ścisnąc pasek, trudno................ a tacy jak annaguenther niech spadają - nic tu po nich, bo w niczym nie pomogą.
Pozdrawiam
-
Gość: m_16lobo@poczta.onet.pl, *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/08/23 13:26:53
Zastanawia mnie niefrasobliwość ..III wojna? A czemu nie! Hiroszima zapomniana..
-
2014/08/23 13:57:15
Szef spółki, która kupi droższy węgiel choć na rynku byl tańszy pójdzie siedzieć za działanie na szkodę spółki, mąż, który kupi droższy węgiel, choć mógł kupić tańszy musi się liczyć z tym, że zona wystawi mu walizki za drzwi.
Z drugiej strony wiadomo, że niska cena węgla rosyjskiego bierze się z wyzysku tamtejszych górników, tak jak chińska taniocha bierze się z głodowych pensji Chińczyków. Wprawdzie jest na to moralny plaster, gdyż możemy sobie wytłumaczyć, że rosyjski górnik i chiński pakowacz koszulek mogliby nie mieć żadnej pracy, gdyby na węgiel i koszulki nie było popytu lub były one bojkotowane.
Nasi górnicy nie są bajecznie wysoko wynagradzani, a wykonują ciężką i niebezpieczną pracę. Ale godzą się na to, żeby spółki węglowe wynagradzały lepiej setki działaczy związkowych. Więc niech nie mają pretensji, że hałdy węgla polskiego leżą nie kupowane
-
Gość: Wigibald Nowak, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/08/23 19:02:01
Dane mówią same za siebie... przy ubiegłorocznym wydobyciu zaledwie 79,2 mln ton, górnicze spółki wydały na utrzymanie działaczy związkowych horrendalną sumę 44 mln zł. A zatem, każda tona węgla została obłożona ''haraczem'' związkowym w wysokości 1,80 zł.!!! Jeden złoty groszy osiemdziesiąt - tak niewiele, ale i aż tyle, zważywszy na hałdotwórcze skutki tej daniny. Nie trzeba być specjalistą, by przewidzieć, jak zbawienne byłoby obniżenie ceny popularnego gatunku Orzech II z psychologicznie zaporowych 800 pln do przystępnych dla przysłowiowego Kowalskiego złociszy 798 i groszy 20.
Wigibald Nowak
-
Gość: Wigibald Nowak, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/08/23 19:48:38
ERRATA! Oczywiście 44 : 79,2 = 0 złociszy i groszy 56. No ale to tym bardziej podnosi wartość mojej tezy.Tak sądzę.
Wigibald Nowak
-
2014/08/29 15:54:41
Wszyscy Moi Drodzy, Kochani Czytelnicy, wybaczcie, ze nie odniosłam się do komentarza każdego z Was. Dziękuję za wszystkie komentarze, każdy z osobna i wszystkie razem są ważne i czytałam je uważnie. Postaram się dziś każdemu z Was Kochani odpowiedzieć, bo czuje się już lepiej.
Ściskam Wszystkich :-)
-
2014/09/01 14:00:33
zima ma być łagodna w tym roku (ponownie) więc kopalnie zanotują kolejne straty domy kanadyjskie
-
2014/09/29 08:44:33
To już jest na prawdę chore co się zaczyna dziać na tym świecie. Ciągłe robienie sobie na złość i to kosztem czego, a nawet kogo niewinnych ludzi. Zamiast wziąć się za siebie i starać się by poprawić to nasze życie to nie, każdy wymyśla jakieś śmieszne spory i dochodzi do takich sytuacji jak na Ukrainie, czy w Rosji. Każdy ma już tego dosyć.
-
2014/09/29 11:12:28
Władze naszego kraju jak i innych Państw nie robią nic by poprawić jakość życia swoich obywateli. Jak ludzie mają żyć lepiej skoro dla nich najważniejsza jest każda złotówka jaką otrzymają?